Стратегія “Дніпро 2030”

 

“Місто як екосистема. Нова стратегія, нова візія, нові стратегічні цілі”

 

Сучасне місто – сукупність об’єктів і водночас середовище, в якому живуть та діють люди.

Стратегія міста – це дорожня карта по створенню єдиної екосистеми, яка враховує розвиток людського капіталу, визначає ключові сектори економіки і напрями роботи для органу місцевого самоврядування.

Водночас Стратегія міста – це вікно можливостей переосмислити планування розвитку з урахуванням новітніх світових, державних та локальних викликів.

 Які виклики стоять перед Дніпром?

 По-перше, глобальні –  зміна клімату, нестача ресурсів, старіння суспільства та технологічне  безробіття.

По-друге, національні – централізація влади або децентралізація, близькість до зони конфлікту і відсутність умов для інвестицій.

По-третє, наші локальні виклики Дніпра – проблема міського аеропорту, забруднення повітря і води, відсутність високотехнологічних робочих місць.

Ці виклики базуються на існуючій ситуації, але ми не можемо не враховувати місцеві проблеми, які формують наше майбутнє – застарілі промисловість і транспорт.

Додатково Стратегія має врахувати колоніальне минуле України, яке затримує її розвиток в реаліях індустріальних, філософських, економічних та містобудівних дискурсів, що інші розвинуті країни та глобальні міста пройшли в ХХ сторіччі.

Стратегія має бути амбітною і водночас реалістичною,  унікальною саме для цієї території, розкриваючи її потенціал. Стратегія має бути аполітичною, бо не змінюватиметься від зміни політичного керівництва.

Завдання для Дніпра – розробити власну стратегію пришвидшення розвитку як за рахунок існуючого потенціалу, так і за рахунок виявлення новітніх напрямів, спільних дій громади, представників бізнесу, науковців та влади.

Пришвидшення процесів глобальної турбулентності змінили вимоги до планування.

Оперативні цілі – це програми та проєкти, треба розраховувати їхнє виконання за 1-3 роки. Це наші майбутні реальні кроки по втіленню Стратегії.

Середньостроковий горизонт – це практичний рівень для стратегічних цілей і йдеться про 3-5 років.

Стратегічне бачення, пріоритети міського розвитку – це теоретичні цілі та довгостроковий горизонт, йдеться про 10-15 років.

Баланс між соціальною, економічною та екологічною складовими – маркер, який впливає на визначення стратегічного бачення, пріоритетів міського розвитку, стратегічних та оперативних цілей.

Ми пропонуємо обговорення стратегічних цілей для Стратегії “Дніпро 2030”:

  1. Дніпро – один з 10 космічних центрів світу.
  2. Дніпро – один зі 100 ІТ-хабів світу.
  3. Дніпро – один з 600 глобальних міст світу.
  4. Дніпро – амбітний, глобальний, комфортний.

Як правило серед пріоритетів міського розвитку визначають три напрями роботи – для влади, для бізнесу і для громади.

Взаємний вплив між стейкхолдерами, цінністю території та політикою органів місцевого самоврядування надає можливість визначити напрями стратегічного розвитку міста, а перша ланка, з якою потрібно починати працювати, – громадянське суспільство.

Стратегія – це рух назустріч, коли всі отримують не тільки кінцевий результат, але й стають до спільної роботи.

Завершальним етапом в роботі над Стратегією має стати синергія між громадою, бізнесом, наукою та владою.

Ми починаємо роботу по створенню Стратегії “Дніпро 2030” і закликаємо працювати разом!

«Не було щастя, та нещастя помогло». Які перспективи вирішення проблеми поводження з побутовими відходами?

«Не було щастя, та нещастя помогло». Які перспективи вирішення проблеми поводження з побутовими відходами?

Олександр Витвицький, менеджер по екологічним програмам «Агентства розвитку Дніпра»: – Вже призабутий з часом (вересень 2020 року) скандал з членом Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та головою підкомітету з питань поводження з побутовими...

Заступника директора з інновацій «Агентства розвитку Дніпра» обрано сенатором World Business Angels Investment Forum по Україні

Заступника директора з інновацій «Агентства розвитку Дніпра» обрано сенатором World Business Angels Investment Forum по Україні

«Агентство розвитку Дніпра» щиро вітає нашого колегу – заступника директора з інновацій, CEO in Ukrainian Aerospace Cluster Дмитра Хорішка – з обранням сенатором World Business Angels Investment Forum по Україні. «Для мене велика честь бути призначеним сенатором WBAF...

У м. Дніпрі оголосили відкритий конкурс з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Innovation Forpost».

У м. Дніпрі оголосили відкритий конкурс з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Innovation Forpost».

Відповідне рішення прийняли депутати міськради під час чергової сесії 2 вересня. Керуюча компанія буде залучати інвестиції до Індустріального парку, а також створювати інфраструктуру. Претенденти мають надати на розгляд конкурсної комісії бізнес-план та презентаційні...

«Агентства розвитку Дніпра» запрошує громадських експертів щодо SWOT-аналізу м. Дніпра

«Агентства розвитку Дніпра» запрошує громадських експертів щодо SWOT-аналізу м. Дніпра

Шановні громадські експерти! Увага! В рамках розробки стратегії «Дніпро 2030» пропупонуємо вам долучитися щодо SWOT-аналізу м. Дніпра. Але перед тим, як ви визначитесь щодо сильних і слабких сторін, можливостей і загроз нашого міста, на Вашу думку, ознайомьтеся, будь...

Команда «Агентства розвитку Дніпра». Хто ми є?

Команда «Агентства розвитку Дніпра». Хто ми є?

Команда «Агентства розвитку Дніпра» – це сплав професійного досвіду, ґрунтовних знань прагнення принести користь місту, громаді, щоб Дніпро лунало на увесь світ, як місто, в якому комфортно жити, вести бізнес, вкладати інвестиції, втілюючи плани на майбутнє. Команда...

Share This