Під час роботи  чергової сесії Дніпровської міської ради  відбувалося бурхливе обговорення того, навіщо місту за кошти громади розчищати територію індустріального парку «Innovation Forpost». Це що? Щоб інвестор прийшов на все готове і почав вибудовувати свій бізнес?

О, це було б ідеально, це якраз відповідає міжнародному досвіду: створення комфортних умов для інвесторів, інфраструктури, разом з державними пільгами і стимулами – це загальновідома аксіома успішного залучення інвестицій.

Володимир Панченко навів яскравий приклад:

– У вересні до «Агентства розвитку Дніпра» завітали представники компанії КНР –  DONGE YIKE PANEL CO., LTD, яка входить в будівельну асоціацію SHANDONG DONGE CONSTRUCTION INDUSTRY. Це не мегакорпорація, а конкретні середняки, яких цікавлять подібно до турків конкретні умови і стимули на місцях.

До речі, саме зараз уряд Китаю впроваджує глобальну ініціативу «Один пояс, один шлях» щодо торговельно-економічного, культурного та науково-технологічного співробітництва. В рамках ініціативи розбудовується наймасштабніший транспортно-логістичний проект ХХІ ст., який поєднає Китай та країни Західної Європи. Масштаби інвестицій в реалізацію стратегії нового Шовкового шляху оцінюються трильйонами доларів. А ключовими галузями інвестування китайських компаній в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» є енергетика, транспортна інфраструктура, логістика, нерухомість.

Отже візит китайців був не випадковим і сигналом про те, що від розмов про величні багатомільярдні проекти вони в Україні спонукають до роботи невеликі за китайськими масштабами компаній. Повторюю – вони конкретні, ця компанія зацікавлена в запуску власного виробництва в Україні.

Коли ми показали їм, як ймовірному майбутньому резиденту, презентацію індустріального парку з детальним опрацюванням майданчиків, вони сказали – «добре, поїхали на місце – купуємо». «Але ж це – поки що ескізи, наразі на території ведуться демонтажні роботи» – реагуємо ми. Вони були не те що здивовані, а розчаровані. Адже, кажуть, у нас в Китаї пропонують готові об’єкти і недорого (в три рази дешевше собівартості будівництва в Україні).

Отже що краще: готувати умови інвесторам чи продовжувати плювати їм в обличчя і ображатись, що вони йдуть в сусідні країни, куди потім виїжджають наші громадяни?

Переглянути відео:

Share This