Про це в Укрінформі під час круглого столу «Перетворимо сміття на гроші: чисте довкілля та інвестиційні можливості у сфері поводження з відходами» заявив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

«1 млрд євро – та сума інвестицій, яка може надійти в українську економіку для того, щоб переробляти сміття», – сказав Панченко.

Він зазначив, що потенціал розвитку цієї галузі надзвичайно високий, вона здатна приносити прибуток і всі інвестиції в переробку сміття є цілком окупними. До того ж існує певний тиск з боку суспільства на уряд і місцеву владу, яке очікує, що сміття перероблятиметься.

Керівник проектів з енергоефективності та екології «Агентства розвитку Дніпра» Олександр Витвицький поділився досвідом пошуку прийнятної моделі підприємства з переробки сміття. Він зазначив, що займалися цим питанням з 2017 року.

«В нас були критерії до проекту: по-перше, інвестиції мають бути на 100% приватними, по-друге, це глибина переробки і сортування сміття протягом 5 років має досягти 85%», – розповів Витвицький.

Після всіх консультацій було обрано модель заводу з виробництва RDF-палива. Вартість такого заводу становитиме близько 26 млн євро, взагалі він потребує 56,957 млн євро витрат на запланований період інвестиції. Власні кошти інвестора становитимуть 20% вкладень, інші 80% забезпечить кредит під 10% річних.

Обсяг виручки на такому заводі за 6 років становитиме 69,752 млн євро, чистий прибуток – 2,764 млн євро на рік. Дисконтований період окупності проекту – 6 років. Строк проектування та будівництва – 2 роки.

Наразі, за словами Витвицького, триває робота з впровадження проєкту у місті Дніпро.

Як відомо, RDF-паливо (Refuse Derived Fuel – тверде відновлене паливо) отримується після вилучення зі сміття вторинної сировини (целюлоза, скло, метал), яку відправляють на переробку, а також органічних відходів, з яких після компостування отримують біопаливо. Все інше сміття, а це зазвичай близько третини початкового обсягу, пресується у брикети, які використовують як паливо для забезпечення енергією промислових підприємств.