«Це дивно звучить, але в Дніпрі кращі можливості для розвитку туризму, аніж на Кіпрі, – каже  Володимир Панченко, директор «Агентства розвитку Дніпра». – Дивіться, більша частина Кіпру покрита горами. Після 1964 р., коли вони позбавились британського підпорядкування – почалась революція, розкол та поділ країни, економічна криза. Все, що залишилося – лише залишки стародавніх храмів та море. Та незважаючи на те, що їм не було чого показувати (особливо, якщо порівнювати з острівною Грецією та материком), вони почали фінансувати історичну інформацію, археологію та готелі і ресторани, залучаючи величезні потоки туристів».

Питання якості туристичних послуг із року в рік піднімається не тільки у професійних колах, а й серед туристів. Так, у світовій практиці є як мінімум два приклади недобросовісної або навіть шахрайської поведінки гідів. Перший, в якому китайська компанія возила туристів в Челябінськ, замість Чорнобиля. Другий, коли гіди Будапешту рекомендували туристам заклади, які вони не могли собі дозволити, в яких їх годували на 50$, а платити доводилось 500$.

Це приклад того, що ринок не завжди регулює сам себе. Ми бачимо приклади низької якості і у нас в Україні (наприклад, Кирилівка).⠀

Коли коректно працюють закони, за якістю стежити простіше. Часто на себе беруть функцію контролю якості професійні асоціації, саме вони встановлюють стандарти для індустрії.

І така світова практика вже реалізується у Дніпрі. Правильним прикладом державно-приватного партнерства, де спрацювала влада, бізнес і освіта став проект «Перша міська школи гідів – Dnipro city walks. Так, Університет імені Альфреда Нобеля спільно з «Агентством розвитку Дніпра» випустив перших міських гідів. Серед викладачів навчальної програми – поважні фахівці від Інституту історії Дніпра.⠀

«Наразі на законодавчому рівні немає регуляції цієї сфери, тож на нас чекає багато роботи після виборів, – підсумовує Володимир Панченко. – Тому ми створюємо умови «природного відбору» – стандарти якості на рівні Дніпровської туристичної асоціації, сертифікації від Університету імені Альфреда Нобеля та офіційного реєстру гідів міста Дніпра. Ми не тільки віримо в те, що Дніпро цікавіший за Кіпр, але й працюємо над вдосконаленням інфраструктури і тому виховуємо людей, які зможуть закохувати в місто його гостей та показувати такий різний та цікавий Дніпро».

P.S. З вересня починає працювати наступний набір студентів – приймайте участь!

Share This