У Дніпрі створять єдину в Україні бібліотеку української діаспори  з книжковим фондом майже 10 тис. видань воєнних і повоєнних років минулого століття.

Цей проект став можливим завдяки домовленостям, які міський голова Борис Філатов уклав під час свого відрядження до США навесні минулого року.

Всі книги майбутньої бібліотеки мають чималу бібліографічну цінність. Вони були в Німеччині, Бразилії, Аргентині, США та Канаді. Серед видань – екземпляри, що переповідають історію Української повстанської армії, філософська, історична література. Однією з перлин майбутньої бібліотеки стануть українські альманахи.

«Щоб втілити цей проект, нам довелося завоювати неабияку довіру. Коли я був у Сполучених Штатах Америки, я мав домовленість з Українською православною церквою США та з українською діаспорою – насамперед міста Рочестер. Ішлося про те, що бібліотечні фонди української діаспори, а також певні книги з бібліотеки Саут-Баунд-Брука будуть передані у комунальну власність територіальної громади Дніпра і у нас тут буде сформовано Бібліотеку української діаспори. Книги надзвичайно цінні», – зазначив Борис Філатов.

На думку міського голови Бориса Філатов, бібліотека має носити ім’я великого друга України, американського сенатора Джона МакКейна.

Нагадаємо, американський сенатор, голова комітету Сенату США зі збройних сил Джон МакКейн неодноразово відвідував Україну під час Євромайдану, а також війни на Донбасі. Бував він і в Дніпрі, де мав зустрічі як з місцевою владою, так і з бійцями добровольчих батальйонів, а також волонтерами. Дж. МакКейн був прибічником надання Україні всебічної допомоги для боротьби проти російської агресії. Помер сенатор 25 серпня 2018 року.

За інформацією очільника міста, книжковий вантаж уже готовий до відправки в Україну. Його доправлятимуть кораблем. Унікальну Бібліотеку української діаспори розташують на першому поверсі Центральної міської бібліотеки Дніпра.

Зі свого боку, представники української діаспори міста Рочестер на своїй сторінці у соцмережі Facebook подякували міському голові Борису Філатову та представникам «Агентства розвитку Дніпра» за допомогу у каталогізації та складанні опису бібліотечної колекції:
«Building bridges of knowledge and understanding between USA 🇺🇸 and Ukraine 🇺🇦 through hundreds of books 📚 donated by Prof. Mirko and Irma Pylyshenko to help establish a Diaspora Library in the City of Dnipro. The project, supported by Borys Filatov, Mayor of Dnipro is being facilitated by Repan Oleg and Volodymyr Panchenko. Thanks to the Rochester connection, a friendship and sister cities partnership between Dnipro and Portland, OR will help strengthen important And beneficial people to people, community to community diplomacy connections».

Share This