Про це стало відомо під час прес-конференції в інформаційному центрі «Наше Місто» за участю авторів проекту – «Агентства розвитку Дніпра», Dnipro Tourism Association та Університету імені Альфреда Нобеля.

За словами керівниці туристичного напрямку «Агентства розвитку Дніпра»  Анни Колєди, відкриття першої міської школи гідів «Dnipro city walks» відбувається не спонтанно. Це один із послідовних комплексних кроків реалізації «Стратегії активізації туристичного потенціалу на 2018-2027 роки» та «Програми активізації туристичного потенціалу на 2018-2020 роки», яка була ухвалена депутатами Дніпровської міської ради під час 27-ої чергової сесії міськради 07 грудня 2017 р. 

«Гіди-екскурсоводи – вкрай важливі люди у сприйманні туристами нашого міста, – додає Анна Колєда. – Вони значним чином впливають на враження, які залишаються у гостей. Тому ми вважаємо вкрай важливим, щоб інформація, яку вони розповідають, була достовірною, цікавою та легко сприймалася. Ще однією важливою стороною процесу є обізнаність туроператорів про їх послуги: чи можна їх знайти в інтернеті, або в інший спосіб. Для цього ми впроваджуємо Міський реєстр гідів і будемо сприяти активному просуванню їх послуг при запитах».  

Тож, до  роботи викладання у «Dnipro city walks» запрошені історики, викладачі з провідних дніпровських університетів, музейні експерти, професійні гіди в методично-історичному блоці та практикуючі туроператори, маркетологи, спеціалісти з ораторського мистецтва, бухгалтерських та юридичних питань в блоці практичному. Для забезпечення якості, офіційний бейдж гіда Дніпра слухачі отримують тільки після успішного складання екзаменів та проходження комісії. Перша група вже розпочала своє навчання.

Завідувач кафедри міжнародного туризму, готельно-ресторанного бізнесу та мовної підготовки Університету імені Альфреда Нобеля Світлана Кожушко підкреслила: «Згодом у школі будуть викладати  деякі модулі і англійською мовою, щоб гіди могли активно і впевнено працювати і з іноземними туристам. Також планується розширення програми до області регіонального рівня. Щоб здати іспит, слухачі Школи будуть  готувати та презентувати свою автобусну екскурсію містом. Буде багато самостійних завдань та проектів… Навчання  в Школі розпочалося у січні і буде відбуватися двічі на тиждень по буднях в затишних аудиторіях Університету імені Альфреда Нобеля(лекції). А на вихідних будуть практичні заняття у музеях та бібліотеках, навчальні екскурсії, виїзди на розкопки тощо… Відкриттю Школи передувала велика методична та пошукова робота, а саме: були вивчені Стандарти – ДСТУ  EN: 15565:2016, які прийняті в Україні рамково і  активно використовуються в країнах Європи – «Туристичні послуги. Вимоги до професійної підготовки та кваліфікаційних програм для гідів. Також було проведено засідання Педагогічної ради Школи. Саме на ній було визначено і фіналізовано зміст навчання – теми лекцій, практичних, оглядових та демонстраційних занять, а також формат проведення іспитів».  

За словами директора Dnipro Tourism Association Марії Дядечко, перший курс Школи спланований таким чином, аби всі зацікавлені встигли отримати нові знання та систематизувати свій досвід, а також створити власні екскурсії за підтримки професіоналів до початку активного екскурсійного та туристичного сезону: «Всі випускники Школи мають шанс стати сертифікованими гідами, отримати кваліфікацію фахівця з туристичного супроводу та реально вплинути на подальший розвиток туристичної галузі у Дніпрі. Також ми дуже сподіваємось сформувати платформу для обміну досвідом, інформацією та  приємного спілкування для гідів Дніпра».

Також в Школі будуть проведено ряд окремих освітніх курсів за напрямками туризму (космічні екскурсії, індустріальні і т.д.) для широкого кола слухачів. Це реально вплине на процес цивілізованого розвитку туризму, як сучасної галузі економіки нашого міста, а згодом – і регіону.

Переглянути повне відео прес-конференції:

Share This