За останні кілька років у нашому місті демонтували близько сорока пам’ятників і пам’ятних табличок періоду тоталітаризму. Створення історико-культурного комплексу «Парк тоталітарних періодів» є одним із заходів Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці» на 2018-2020 роки, прийнятої на 26-й сесії ДМР. До того пройшли експертні обговорення серед фахівців, істориків та краєзнавців. Адже мета ІКК полягає не тільки в тому, щоб зберегти декомунізовані об’єкти, пам’ять про різні аспекти радянського минулого, а і розвивати українську історичну пам’ять у мешканців міста, показати, що собою являли тоталітарні режими, стати корисним та цікавим осередком культури, як для містян, так і для туристів.

Тож, завітавши до міста Лева, співробітники «Агентства розвитку Дніпра» оглянули експозицію Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Львівським досвідом організації музею, юридичних та адміністративних нюансів музейного будівництва з дніпрянами поділився директор музею Руслан Забілий. Поговорили і про плани на майбутнє – концепцію історико-культурного комплексу «Парк тоталітарного періоду» у м. Дніпрі та можливість створення у Львові Українського мілітарного музею.

Далі був Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору». Про деталі проекту (основна експозиція львівського музею буде відкрита у вересні 2018 р.) дніпровським історикам розповів заступник директора музею – Ігор Дерев’яний. Обговорювався покроковий механізм адміністративних дій, спрямованих на побудову музею. Підіймались питання складових музейного бюджету, кількості штатних одиниць. Окрему увагу було приділено науковій та популяризаторській роботі музею.

Нагадаємо, що в якості майданчика для створення історико-культурного комплексу «Парк тоталітарних періодів» у м. Дніпрі планується використати приміщення колишнього чавунно-ливарного цеху поряд з майбутнім індустріальним парком «Industrial Forpost» – масштабним інвестиційним проектом, який впроваджує «Агентство розвитку Дніпра» в районі Слобожанського проспекту, на частині території колишнього заводу Карла Лібкнехта (зараз – «ІНТЕРПАЙП-НТЗ»).

Share This