У Дніпрі на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь». Про це 23 листопада під час прес-конференції повідомив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Концепцію презентовано в рамках реалізації програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці», прийнятої на 26-ій черговій сесії міської ради Дніпра.
У створенні передпроектної пропозиції взяли участь історики, архітектори та спеціалісти з туризму.

«Проект створення у Дніпрі історико-культурного комплексу «Стара Самарь» підтримує міський голова Борис Філатов. Завдяки зусиллям мера та міської ради нарешті, вперше за 5 років, відновлено роботу над цим проектом. Є розуміння того, що «Новобогородицька фортеця» – це унікальне історичне місце. Завдяки цьому історико-культурному комплексу ми зможемо не тільки підвищити культурний та освітній рівень містян, а й залучити близько 150 тис. туристів щороку», – зазначив Володимир Панченко.

У рамках історико-культурного комплексу «Стара Самарь» планують створити музей під відкритим небом, зону майстрів, провести озеленення, облаштувати нові заїзди, пішохідні зони та пірси для річкового транспорту, а також провести історичні реконструкції.

«Наразі нам потрібно поставити на об’єкті охорону, аби це місце більше не приваблювало «чорних» археологів. Потрібно прибрати, бо люди тут позалишали багато сміття. Це унікальна історична спадщина, яку потрібно берегти та використовувати на благо містян», – зазначив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Share This