На відміну від серпневої зустрічі, коли на запрошення агентства місто відвідала офіційна китайська делегація на чолі з паном Син Мен, координатором AVIC INTERNATIONAL HOLDING CORPORATION в Центральній Азії та Східній Європі, яка вивчала можливість інвестування в масштабні інфраструктурні проекти міста в цілому, цього разу метою візиту великої групи китайських інвесторів та економістів стало безпосереднє знайомство з потенціалом Індустріального парку на Слобожанському проспекті.

І це не випадково. Адже усі дев’ять поважних гостей представляли найбільше місто Китаю і його головний промисловий центр Шеньян. Наприклад, лише в одному районі міста – Хунань, який по важливості піднято до національного рівня, як нову територію для високотехнологічних галузей  промисловості, розміщено понад 5700 підприємств, у тому числі 700 іноземних гігантів (такі як General Electric Co., Tyco International і Mitsubishi Group). А кількість технопарків обчислюється десятками. У вересні створено навіть окремий технопарк аддитивного виробництва (3D друку).

За словами Володимира Панченка, директора «Агентства розвитку Дніпра», обговорення наповнення індустріального парку на Слобожанському проспекті вилилося у низку проекцій від кооперації: «Почавши розгляд проекту та участі китайських компаній у індустріальному парку міста Дніпро у якості промислового інвестора та оператора, згодом китайська сторона також зацікавилась можливістю участі у інших проектах побудови спеціалізованих індустріальних парків на території м. Дніпро. Адже обраний майданчик на Слобожанському проспекті це один з дев’яти, де існують у в тій чи іншій мірі економічно обґрунтовані передумови для розбудови, які ми у агентстві вивчали. Тож і перспективні проекти побудови логістичних та торговельних майданчиків у місті Дніпрі – це, власне, свідома проекція приходу східного інвестора не «на годину», а надовго. Делегація бізнес кіл з Китаю також цікавиться участю у спільних проектах у сфері інноваційних агротехнологій. Усі напрацьовані домовленості ми невдовзі зафіксуємо у двосторонньому меморандумі, де окреслимо дорожню карту спільних дій».

Як підкреслив Голова адміністративного комітету Шеньян, керівник міжнародного парку для розвитку галузей Хунань, пан Чжоу Цянцян, запорукою успіху втілення заходів дорожньої карти у життя є підтримка з боку дніпровської місцевої влади: «Мені припали до душі слова Володимира Панченка про підтримку проекту Індустріального парку у Дніпрі очільником міста паном Борисом Філатовим і депутатським корпусом. Це вкрай важливо для подібних масштабних проектів. Це робить процес розвитку більш інтенсивним як у вас в Україні, так і у нас в Китаї. Бо і ми, і ви, розуміємо: це нові робочі місця, наповнення бюджету, зростання економіки та імідж сучасного успішного міста на світовій арені».

Share This