Це стало можливим завдяки поєднанню зусиль агентства та управління молоді і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, які запровадили перший спеціалізований семінар-тренінг «Нові вулиці Дніпропетровщини».

Просвітяни Інституту історії Дніпра, який є структурним підрозділом «Агентства розвитку Дніпра», вже добре відомі містянам та гостям обласного центру. Лише у перший сезон вони провели 20 просвітницьких акцій у різних куточках міста, допомагаючи пересічним громадянам стати більш обізнаними в історії походження назв вулиць Дніпра, перейменованих у процесі декомунізації, та знайомлячи із впливом історичних постатей-городян на розбудову нашої держави.

«Розуміння того, що подібні акції під відкритим небом потрібні, виникло, коли ми працювали в топонімічної комісії міської ради,– ділиться спогадами директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. – Майже 300 вулиць Дніпра змінили назви. З одного боку, це потребувало відповідного інформаційного супроводу. А з іншого – є важливим важелем у вихованні громадянина-патріота України, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу».

За словами заступника начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Владислава Яцука, кількість учасників, охоплених проектом по всій області, сягає 1000 людей: «Сьогодні ми запросили до офісу «Агентства розвитку Дніпра» перших 35 працівників органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади області, що відповідальні за питання національно-патріотичного виховання молоді. Впевнений, що підвищення навичок організації інформаційно-просвітницьких заходів серед молодіжних лідерів, отриманні предметні методологічні поради з підготовки супутніх матеріалів, стане добрим стимулом для втілення та поширення отриманих навичок на інших заходах, які організовуються для активної молоді у відповідній адміністративно-територіальній одиниці області».

Та яка ж теорія, навіть подана у відео-презентації, без практики наживо? Тож, разом із учасниками семінару Олег Репан та його колега Гліб Стрижко провели просвітницьку акцію на вулиці Святослава Хороброго. Після чого по гарячих слідах відбулось обговорення її сприйняття перехожими, методики взаємодії з населенням та розробки підходів до проведення таких акцій у себе на місцях.

А вже наприкінці жовтня у нашому місті стартує другий сезон просвітницьких акцій від «Агентства розвитку Дніпра». На городян чекають нові цікаві розповіді про топоніми. Безпосередні учасники подібних просвітницьких заходів – історики, тож оперують активісти лише перевіреними даними, заохочуючи людей до здобуття нових знань.

Share This