Такий висновок зробила Анна Колєда, керівник туристичного напрямку «Агентства розвитку Дніпра», відвідавши на запрошення організаторів представницького івенту гуру брендингу територій, кінопромисловості захід у м. Одеса.

«Круглий стіл «Кіноіндустрія, як ефективний інструмент маркетингу територій та розвитку туризму» відбувся напередодні, 18 липня, у рамках 8-го Одеського Міжнародного Кінофестивалю, – розповідає Анна Колєда. – Насичена програма включала багато цікавих кейсів та тематичних майданчиків. Так, на прикладі Болгарії ми розглянули міжнародний фокус синергії кіно і туризму: інноваційні підходи розвитку туристичної галузі в світі – роль кіноіндустрії в розвитку міста та значні надходження до бюджету.

У свій день народження з яскравою доповіддю виступив Іван Ліптуга, директор департаменту туризму і курортів Мінекономрозвитку України. Представник програми ЄС-Східного партнерства «Креативна Європа» навела приклади того, як культурні події (зокрема, кінофестивалі) сприяють розвитку регіону в галузі туризму. Разом із відомі продюсерами, кінорежисерами ми розглянули розвиток кіносервісного виробництва на успішних прикладах країн Східної Європи (Угорщина, Румунія). Тут варто розмежовувати поняття «ко-продукції» та «сервісного виробництва», так як обидва вектора кіновиробництва потребують різних підходів підтримки і розвитку з боку держави. Перейняли досвід, як відбувається взаємодія між кінокомісіями і кінокомпаніями на прикладах успішно реалізованих проектів. Особисто в мене неабияку зацікавленість викликали аудіовізуальні засоби просування бренду «Україна» та стилістичні способи просування України, яка дістала поважні нагороди «Канських Левів».

Перспективи розвитку співпраці між галузями туризму і кіноіндустрії більш, ніж очевидні. Доказ тому – приклади просування регіонів на досвіді міжнародного проекту «Міста кохання» (Нью-Йорк, Тбілісі, Ріо, Париж), європейських проектів Вуді Аллена».

Та на дніпрян невдовзі чекає вкрай приємна несподіванка, пов’язана саме із кінопродакшеном у нашому місті. Яка саме – слідкуйте за анонсами «Агентства розвитку Дніпра»!

Share This