Перебуваючи у нашому місті, гості не оминули слушну нагоду ближче ознайомитися з напрямками та проектами, якими наразі опікується агентство, перейняти досвід роботи Інституту Історії міста, створенні екскурсійних маршрутів, які розповідають про історію рідного краю та його особливості.

Так, минуло вечора в офісі «Агентства розвитку Дніпра» було людяно. Відразу 65 учасників всеукраїнської акції «Патріотичні екскурсії по Україні» – це музейники, екскурсоводи, краєзнавці, бібліотекарі, туроператори, молоді активісти зі всієї України – завітали на вулицю Воскресенську, 14, щоб на власні очі побачити та почути практичні рекомендації від фахівців агентства з приводу патріотичного напрямку в туризмі, культурі та історії міста Дніпра. Спілкування та обмін думками тривали майже до 20-00.

Привітавши гостей, директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко розповів про напрямки роботи агентства та познайомив із командою. У виступі директора Інституту історії Дніпра, якій діє у складі агентства, Олега Репана гостей зацікавив фаховий підхід експерта у сучасній популяризації історії українського козацтва та історії м. Дніпро козацького періоду. Історик Гліб Стрижко поділився практикою проведення «Агентством розвитку Дніпра» просвітницьких заходів, які спрямовані на  містян та гостей стосовно історії назв вулиць міста. Керівник напрямку ребрендінгу та іміджу Ярослав Ярошенко навів цікаві подробиці створення екскурсійних маршрутів на Стару Самар. Святослав Чирук зупинився на декомунізації, започаткуванні створення «Парку тоталітарного періоду», яке викликало не менш жваве обговорення ніж інші теми.

Та усіх гостей об’єднала пропозиція «Агентства розвитку Дніпра» звернутися до віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка з пропозицією ініціювання Всеукраїнського обміну школярами у рамках проведення патріотичних екскурсій тематично-історичними маршрутами з метою популяризації єдності нашої держави та національної самоідентичності територій та громад. Були зібрані підписи під відповідним документом.

«Дніпропетровщина в цьому сенсі має унікальну спадщину та можливості, – ділиться своїми враженнями керівник туристичного напрямку Анна Колєда. – Адже це славетний козацький край. Саме тут була найбільша кількість козацьких Січей, інших пам’яток історії визвольної боротьби. На дніпровській землі поховано і легендарного кошового отамана Запорізької січі Івана Сірка, під керівництвом якого не було програно жодної битви. То ж не випадково, що сучасні козацькі маршрути, які окрім історії включають елементи козацького вишколу, користуються попитом туристів. На сучасному етапі саме м. Дніпро став одним з основних центрів спротиву російської агресії – тут відкрито єдиний в Україні музей АТО. Самоідентичність краю здобула визнання на міжнародній арені. Так, відомий у всьому світі Петриківський розпис у 2013 році визнано надбанням нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Другим об’єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у минулому році стали «Козацькі пісні Дніпропетровщини». Тож сприяння віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань В’ячеславом Кириленком включення в програму навчання в загальних середній закладах всіх форм власності туристичних маршрутів Дніпропетровщини, що пов’язані з патріотичним та культурним вихованням молоді за сучасною, козацькою та петриківською тематикою, вкрай необхідне».

Наостанок зустрічі керівник проекту всеукраїнської акції «Патріотичні екскурсії по Україні» Сергій Бахін подякував «Агентству розвитку Дніпра» за можливість поспілкуватися профільним фахівцям та обмінятися досвідом.

Share This