20 травня відбувся черговий просвітницький захід «Агентства розвитку Дніпра», спрямований на  містян та гостей обласного центру, стосовно історії назв вулиць міста.

Почавши з перехрестя Троїцької та Червоної, цього травневого дня у рамках міні-фестивалю «Цей квартал» представники агентства «Агентства розвитку Дніпра» понад чотири години розповідали містянам та перехожим про походження назв вулиць та історичних постатей, чиїм ім’ям названі вулиці нашого міста. Учасники акції – перед усім історики, тож оперували активісти лише перевіреними даними, поширюючи не задля реклами не лише листівки з детальною інформацією про ту чи іншу вулицю, а й ґрунтовно відповідаючи на посталі питання.

«Саме такий особистісний підхід до містян має найбільшу ефективність, – визнає співробітник «Агентства розвитку Дніпра», директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. – Невимушене спілкування і, навіть, дискусії стосовно того чи іншого погляду. Адже багато людей, нажаль, навіть не замислюється над тим, яку саме назву носить та чи інша вулиця. Тому ми намагаємось робити їхні прогулянки містом більш цікавими».

«Від початку року тиждень за тижнем ми допомагаємо мешканцям та відвідувачам міста стати більш обізнаніше в історії походження назв вулиць Дніпра, – долучається до розмови Гліб Стрижко, студент-історик, співробітник «Агентства розвитку Дніпра». –Ми розповідали про Андрія Фабра, губернатора в середині XIX століття, завдяки якому були створені насадження і гарні бульвари на центральному проспекті (сучасний –Яворницького), про одну з найдавніших вулиць – Старокозацьку, яка в кінці XVIII століття згадується на генеральних планах міста; про українського мецената, засновницю дитячої лікарні – Надію Алексєєнко; про діяльність січових стрільців у Дніпрі та багатьох інших історичних та важливих з топонімічної точки зору та впливу людей. І повірте, коли починаєш розповідати, ще жодного разу ми не бачили в очах співрозмовників байдужість. Бо іноді ставлять, дійсно, неочікувані питання».

Цього разу, наприклад, неаби яку зацікавленість викликала відповідь про те, що перші металургійні заводи в місті будували бельгійці і французи, на бельгійські і французькі капітали, за допомогою своїх інженерів та за своїми кресленнями.

«Саме так, – зазначає краєзнавець та історик, співробітник «Агентства розвитку Дніпра» Валентин Старостін. – Заснування цих металургійних заводів призвело до зростання кількості населення майже у 2,5 рази. Відповідно, розбудовувалась інфраструктура міста – з’явилися перший (бельгійський) трамвай та перша (французька) електростанція. Наприкінці XІX століття в місті вже працювали консульства Бельгії, Франції та Німеччини. Виникнення цих консульств першочергово було пов’язано з обсягами іноземних інвестицій у нашому місті».

Насправді, цікаве перетинання історії та інвестиційної привабливості міста. Отже «Агентство розвитку Дніпра» крокуватиме цим шляхом і далі, поєднуючи минуле, сучасне та майбутнє міста пліч о пліч.

Share This