У четвер, 13 квітня, з 12:00 до 16:00 представники «Агентства розвитку Дніпра» будуть розповідати перехожим на однойменній вулиці про українського мецената, засновницю дитячої лікарні – Надію Іванівну Алексєєнко.

Від початку року тиждень за тижнем представники «Агентства розвитку Дніпра» допомагають мешканцям та відвідувачам міста стати більш обізнаніше в історії походження назв вулиц Дніпра, знайомлять із впливом історичних постатей-городян у розбудові нашої держави. Серед учасників подібних просвітницький заходів переважають історики, тож оперують активісти лише перевіреними даними, заохочуючи людей до здобуття нових знань.

Триває просвітницький захід від «Агентства розвитку Дніпра»«Розуміння того, що подібні акції під відкритим небом потрібні, виникло, коли ми працювали в топонімічної комісії міської ради, – ділиться спогадами директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. – Майже 300 вулиць Дніпра змінили назви, і це потребувало відповідного інформаційного супроводу. На рівні волонтерських ініціатив таке проводилося і раніше. Наприклад, це робили журналісти на вулиці Олександра Чернікова, розповідаючи людям про колегу, якої загинув в зоні АТО. Ми теж проводили акцію на вулиці Сержанта Андрющенко. Але починаючи з 22 січня, просвітницького заходу на вулиці Січових Стрільців,  відбувся перехід волонтерської ініціативи вже на рівень підтримки міською владою. Організатором цілої системи подібних заходів виступив «Інститут історії Дніпра», який є складовою частиною «Агентства розвитку Дніпра» –  комунального підприємства міськради. Не дивлячись на погодні умови, ми щотижня зустрічаємося на вулицях з жителями нашого міста. Заздалегідь готуємо інформацію про людину або історичну подію, на честь якої названа вулиця. Встановлюємо екран, де йде презентація. Роздаємо листівки. Спілкуємося з містянами, відповідаючи на питання, без огляду на вік. Іноді цікавість дітвори, дійсно, вражає. В цілому на цей час ми підготували понад 50 довідок».

Отже, просвітницькі заходи від «Агентства розвитку Дніпра» триватимуть і надалі.

Share This