Сьогодні, 9 грудня, в Агентстві розвитку Дніпра провели круглий стіл щодо майбутнього туристичної галузі міста. В обговоренні стану справ, тенденцій та перспектив туризму взяли участь представники профільного департаменту Міністерства економічного розвитку, голова Всеукраїнської асоціації туроператорів, а також представники туристичної галузі, готельно-ресторанного бізнесу, музеїв, вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій тощо.

Директор Агентства розвитку Дніпра Володимир Панченко зазначив, що київські гості приїхали до міста з презентацією концепції туристичної стратегії для Дніпра, яка включатиме державно-приватне партнерство. Тож туризм розглядається як бізнес, який приноситиме доходи місту. «Сподіваюся, що сьогоднішнє обговорення буде плідним і забезпечить прорив у розробці туристичної стратегії Дніпра і подальшому її втіленні», – сказав Володимир Панченко, відкриваючи захід.

Виступаючи перед аудиторією, директор департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку України Іван Ліптуга розповів про світові туристичні тренди, туристичні стратегії інших країн, стан туризму в Україні в цілому. За його словами, раніше в нас цій галузі не приділялося достатньо уваги, не було фінансування, однак у наступному році з державного бюджету на розвиток туризму в Україні мають виділити 30 млн. грн.
«Дніпро – місто, яке раніше не вважало себе туристично привабливим, а дарма. В рамках нашої всеукраїнської програми розвитку туризму в Дніпрі теж повинна існувати регіональна туристична організація. У вашого міста є всі шанси стати туристичним центром – поруч з Києвом, Львовом, Одесою та іншими містами України», – сказав Іван Ліптуга.

У свою чергу голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха зазначив, що Дніпро має потужні можливості для розвитку індустріального та патріотичного туризму – у місті вже створений музей АТО, козацькі, історичні екскурсійні маршрути.

«Ваш регіон славиться Петриківським розписом, козацькою тематикою. Є фундамент, на якому можна створити цікавий туристичний продукт. Звісно, розробляючи туристичні маршрути, необхідно включати й різні інновації, наприклад, електронні квитки, інфраструктуру тощо. Знаю, що влада Дніпра зараз активно працює над впровадженням різних електронних процесів. А загалом, щоб все це спрацювало, необхідна злагоджена робота міської, обласної влади та бізнесу. Відчуваю, що у вас є координація дій –  все вийде!» – наголосив  Ігор Голубаха.

Прес-служба Дніпровської міської ради

Share This