Відомі архітектори і науковці долучаються до розробки стратегії розвитку Дніпра17 листопада в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури відбулося спільне засідання Агентства розвитку Дніпра, провідних архітекторів ДВНЗ ПДАБА, головних архітекторів області і міста Дніпра, Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України про проблеми розвитку архітектури та містобудування м. Дніпра.
У засіданні взяли участь директор Агентства розвитку Дніпра Володимир Панченко, головний архітектор міста Дніпра Дмитро Волік, член правління ГО «Україно-американської асоціації працівників вищої школи» Ігор Підорван, головний архітектор Дніпропетровської області Ігор Богданов, голова ДООНСАУ Андрій Шковира, голова ради ГО «Джерело влади» Сергій Фатєєв, – проректор з наукової роботи ПДАБА Микола Савицький, декан Архітектурного факультету Олександр Челноков, інші відомі науковці, а також молоді спеціалісти.

Серед інших розглядалися питання щодо векторів розвитку Дніпра і архітектурної освіти, реновації промислових прирічних територій у Дніпрі, еніологічного підходу в архітектурі, необхідності створення стратегії розвитку м. Дніпро суспільно з приміськими територіями. Одною з пропозицій було створення «Наукограду» на території селищної ради Слобожанське.
Учасники засідання прийняли рішення про створення при АРД консультативно-дорадчого органу з провідних вчених, архітекторів за напрямком розвитку м. Дніпра. Також була прийнятаДекларація стратегії розвитку м. Дніпра на засадах концепції сталого розвитку і визначено першочергові проекти для розробки бізнес планів і залучення інвестицій.

 

Савицький М. В. щодо мети засідання.
Челноков О. В..
Бондаренко О. І. щодо трансформації Дніпра з використанням технологій Смарт-Сіті.
Самойленко Є. В. та Козлова К. С. щодо.
Вороб’йов В. В. щодо.
Невгомонний Г. У. щодо сміттєпереробних технологій та енергозбереження.
Денисенко О. В. щодо спільного вектору розвитку міста, архітектурної освіти та архітектурної практики та співпраці головних архітекторів міста та області із студентами-магістрами.
Бабенко Марина Михайлівна – про міжнародні зв’язки ДВНЗ ПДАБА та проекти співробітництва з закордонними організаціями
Фатєєв С. Г. щодо Богданов І. В., Волік Д. В., Шковира А. Ю. щодо сучасного стану архітектурного проектування в регіоні, місті та Україні.
Вирішили:
1. Необхідно об’єднувати зусилля складових розвитку «науки, освіти, виробництва, влади, громадянського суспільства» для вирішення нагальних проблем розвитку міста Дніпра та області.
2. Доцільно створити при АРД консультативно-дорадчій орган з провідних вчених, архітекторів за напрямком розвитку м. Дніпра.
3. За результатами Хабітат-3 (Еквадор, Кіто) прийняти

Share This